Do czego służą karty zbliżeniowe

Wybór banku jest dla każdego z nas trudnym wyborem. Na rynku znajduje się sporo rywalizujących ze sobą podmiotów, które starają się, jak najlepiej dopasować do naszych potrzeb.
Wiele kwestii potrafi prowadzić do właściwego wyboru. Sama szata graficzna ma spory wpływ, podobnie jak proces logowania się do banku oraz zakładania konta. Ciężko wyobrazić sobie, aby korzystając z banku, nie wybrali również karty zbliżeniowej.

karty zbliżeniowe

Wykonywanie transakcji

Karty zbliżeniowe trafiły do Polski w 2008 roku i do dzisiaj stanowią podstawę, jeśli chodzi o realizację transakcji w punktach sprzedaży. Szacuje się, że w taki sposób wykonuje się 70% wszystkich transakcji. Zdecydowanie ułatwiają one realizację transakcji – nie trzeba wsuwać karty do czytnika i podawać PINu, nie musimy również posiadać ze sobą gotówki w sklepach. Aby dokonać takiej transakcji, wystarczy jedynie przyłożyć kartę zbliżeniową do czytnika. Jednak nie są one substytutem tylko kart płatniczych. Z powodzeniem można je stosować także w ramach elektronicznej legitymacji studenckiej, np. w środkach komunikacji miejskiej. Znajdują zastosowanie także jako elektroniczne karty biblioteczne, czy też elektroniczne portmonetki służące do regulacji opłat parkingowych w mieście.